Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya’ya Genç Sanat Yarışmasından Ödül

Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya’ya Genç Sanat Yarışmasından Ödül

NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü “Gündüz Gece” adlı eserle “Genç Sanat: Güncel Sanat Proje Yarışması”nda sergileme ödülüne layık görüldü.

Bu yıl Aşık Veysel’in dizesi “Uzun İnce Bir Yoldayım” temasıyla 9’uncusu düzenlenen “Genç Sanat: Güncel Sanat Proje Yarışması”nda, NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya “Gündüz Gece” adlı eseriyle Sergileme Ödülüne layık görüldü. İzmir Efes Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleştirilen ödül töreni ve sergi açılışı, Kültür Sanat Fabrikası'nda bulunan İzmir Resim ve Heykel Müzesi sergi salonunda yapıldı. 

Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya ayrıca, davet edildiği Bodrum Sağlık Vakfı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültelerinin iş birliği ile düzenlenen özel gereksinimli bireylerin sanata dair vizyonlarının genişletilmesi amacıyla sanatçı, akademisyen ve özel gereksinimli bireylerin bir araya geldiği 10. Bodrum Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayına, “Cumhuriyetin 100. Yılı”, serbest ve Bodrum temalı sıraltı dekor uygulamaları ile destek verdi.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin yarışmaya katılarak üniversiteyi ve şehri başarılı bir şekilde temsil eden, NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya’yı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *