Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Azerbaycan Bayrağı Nevü’de Dalgalanıyor 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Azerbaycan Bayrağı Dalgalanıyor.Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak yaklaşık 30 yıldır işgal altında tuttuğu Karabağ’ı kahramanca bir mücadele sonunda işgalden kurtaran Aze…

Azerbaycan Bayrağı Nevü’de Dalgalanıyor 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Azerbaycan Bayrağı Dalgalanıyor.

Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak yaklaşık 30 yıldır işgal altında tuttuğu Karabağ’ı kahramanca bir mücadele sonunda işgalden kurtaran Azerbaycan’a destek vermek amacıyla NEVÜ Rektörlük binası önündeki göndere Azerbaycan Bayrağı çekildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm kurum ve kuruluşları ile Devletimizin ve Milletimizin her ferdinin “Bir Millet İki Devlet” anlayışı ile kardeş Azerbaycan’a her zaman ve her konuda destek olduğunu belirten Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak yaklaşık 30 yıldır işgal altında tuttuğu Karabağ’ı kahramanca bir mücadele sonunda işgalden kurtaran Azerbaycan’a Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü olarak her zaman desteğimiz tamdır.  

“Kültür, Dil, Tarih ve Ortak Gelecek birliği içinde  “Tek Millet İki Devlet” tasarımlı Milli Birlik anlayışımız; yakın gelecekte Türkiye,  Azerbaycan ve tüm Türk Dünyası için çok iyi neticeler ortaya çıkaracaktır. Bu Milli Birlik, sadece hukuk tanımayan Ermenistan’a karşı değil düşmanca faaliyet gösteren tüm ülke ve unsurlara karşı da daima başarılı olacaktır” dedi.   

Sahada ve masada kazanılan başarılar sonucunda Türk Dünyasının Nahçivan’da açılan koridor sayesinde kucaklaşacağını da vurgulayan Rektör Aktekin,  “Bir ve Büyük Azerbaycan,  Türkiye’nin ve Türk Dünyasının bölgesel ve küresel ölçekteki güvenlik ve kalkınmasına çok büyük ve stratejik bir ivme katacaktır” diye konuştu. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *