Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez İstifa Etti

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez CHP il Başkanlığı görevinden istifa etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'in milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Gülmez, "SAYIN BASIN MENSUPLARI VE YOL ARKADAŞLARIM.

 

15.01.2015 Tarihinden bugüne kadar, CHP Nevşehir İl Başkanlığı gibi onurlu bir görevi layıkı ile yerine getirdiğime inanıyorum. Bu görevi yerine getirirken bana destek ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Genel Başkanım Kemal KILIÇDAROĞLU’na , Genel Başkan Yardımcılarıma, Milletvekillerine, İlçe Başkanlarına, Belediye Başkanlarına, Kadın ve Gençlik Kollarına, Partililerimize sonsuz teşekkürler.

    Zor bir dönemde İl Başkanlığı yaptım. İktidarın toplum üzerinde yaptığı baskı, muhalefet partilerine daha fazla uygulamıştır. Hele Cumhuriyet Halk Partisine bu baskı daha fazlaydı.

    Gece Saat: 23.30’ da evimizden alınmalar, astığımız pankartların ve dağıttığımız kitapların toplatılması, karakollarda ifadeye çağırılmalar vb. Ama mücadele ettik yılmadık.Yasaları çiğnemeden eylemlerde bulunduk. Ancak yılmadık, çalıştık, 40 yıldan sonra partimiz milletvekili çıkardı. 2015 genel seçimlerinde oyumuz 26.814 iken, 2018 seçimlerinde 30.496 Ülke genelinde oyumuz % 2,67 azalırken, Nevşehir’de % 1,27 artmıştır. Haziran 2015 oyumuz % 14,93- Kasım %15,18- 2018 Haziran seçimlerinde % 16,45.

    2015’ de, yani görevi devir aldığımızda, üye sayımız 1986 idi. Bugün itibarı ile 3.768 dir.Türkiye genelinde Cumhuriyet Halk Partisine oy veren 12 kişiden 1 kişi üye iken, Nevşehir’de 8 kişiden 1 kişi üyedir.Buda demek oluyor ki, üye sayımız Ülke ortalamasından 1,5 kat daha fazladır.

    İl Merkezinde esnaflarımızı , muhtarları, sivil toplum kuruluşlarını ve hemen hemen tüm köylerimizi ziyaret ettik. Bazı yerleşim yerlerine 2-3 hatta 5 defa gittik. Halkımızın sorunlarını, kendi sorunlarımız gibi kabuk ederek, çözmeye çalıştık, Sosyal medyada, Ulusal, yerel, görsel ve yazılı basında dile getirdik. (Patates, buğday üreticilerinin ve çevrenin korunması konusunda köylülerimize destek verdik, mahkeme süreçlerini takip ettik.

    Şehrimizin sorunlarını basın açıklamarı ile gündeme getirdik. Yetkililerle görüştük. Görev süresinde İlimizde Sayın Genel Başkanımızın katılımı ile 4 defa İl Başkanları toplantısı , 3 defa Gençlik Kolları toplantısı, 2 defa Kadın Kolları toplantısını, 3 defa Bölge toplantılarını başarı ile gerçekleştirdik.

    Nevşehir Cumhuriyet Halk Partisinin en önemli kazançlarımızdan biri de İl ve İlçe binalarımız oldu. İl Binamız yeterli değildi, arka daireyi de alarak tadilatını yaparak daha görsel bir mekan haline getirdik. Avanos, Ürgüp, Derinkuyu’ya yeni İlçe Binaları aldık. İki İlçemizin binası yok. Gülşehir ve Acıgöl. Bu İlçelerimize de inşallah en kısa zamanda kendi binalarına kavuşur.

    Parti hizmet aracımız sanayiden çıkmıyordu.Bu aracımızı yeniledik. Sıfır Ford transit 17 kişilik araba aldık.

    Ekonomik bakımdan harcamalarda azami dikkati ve tasarruf yapmaya gayret ettik. Şu anda ekonomik bakımdan sıkıntımız yoktur.

    Yaptıklarımızın bir kısmını sıralamaya çalıştım.

    Bugün büyük bir onur ve şerefle yaptığım İl Başkanlığından istifa ediyorum. Allah nasip ederse Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağım. Nevşehir’imizin bu güzel insanlarına Milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Sorunları biliyorum. Halkımızla birlikte yaşıyoruz. 

    Katılan Kadın Kolları Genel Sekreterine, tüm İlçe Başkanlarına, Kadın ve Gençlik kollarına, İl Yönetimi ve Disiplin kurulu üyelerine, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, özellikle basın emekçilerine ve yol arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 İyi ki varsınız, iyi ki varız." İfadelerini kullandı. 

 

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *