Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

İş İnsanı Habil Uluer'den Kitap Bağışı

İş İnsanı Habil Uluer'den Kitap Bağışı

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen kitap etkinliklerinin bir örneği de Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar lisesinde gerçekleşti. 

    Yazar Oğuz özdem'in yazdığı "sadr-ı azam damat İbrahim Paşa" kitabı 100 öğrenciye 100 kitap etkinliği adı altında Nevşehirli iş insanı Habil Uluer'in de katkısıyla okul müdürü Kemal Yılmaz'a teslim edildi.

   Yazar Özdem "ölümünün 293. Yılında şehrimizin kurucusu İbrahim Paşamıza bir vefa örneği olarak uzun bir süredir üzerinde çalıştığım , Nevşehir gazeteciler cemiyeti'nin katkılarıyla hayat bulan Sadr-ı azam kitabın Nevşehir halkına armağan etmekten duyduğu mutluluğu dile getirirken ne yazık ki şehrimizin banisi ilerici, entelektüel ve sanatsever paşamızı yeterince tanımıyoruz. Bu kitapla bir nebze olsun onu halkımıza tanitabilirsem kendimi mutlu sayarım." Dedi.

    

   "Ayrıca kitabın daha geniş kesimlere ulaşmasında katkı sağlayan başta değerli iş insanları Habil Uluer ve Adnan Mumyakan'a olmak üzere kitap severlere teşekkür ediyorum." Diyen özdem yıl sonuna kadar Cumhuriyetin 100. Yılı çerçevesinde 100 çocuğa 100 kitap etkinliğinin devam edeceğini söyledi"

    Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar lisesi müdürü Kemal Yılmaz da " Başta kitabin yazarı hocam Oğuz Özdem olmak üzere katkı sağlayan değerli iş insanı Habil Uluer' teşekkür ediyorum. Bu kitaptan gerek okul öğrencilerimiz gerekse öğretmenlerimiz istifade edeceklerdir" Dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *