Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Milletvekili Açıkgöz Sabah Namazı Buluşmalarına Katıldı Vatandaşa Süt İkram Etti

Milletvekili Açıkgöz Sabah Namazı Buluşmalarına Katıldı Vatandaşa Süt İkram Etti

Nevşehir’de Sabah Namazı buluşmaları devam ediyor... 

Nevşehir İl Müftülüğünün her ayın son Cumartesi mutat olarak düzenlediği "Sabah Namazı Buluşmaları " ecdat yadigârı tarihi Kurşunlu Camii’nde yapıldı.

Nevşehir İl Müftülüğü din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın ardından kılınan sabah namazından sonra İl müftüsü Kazım Güzel bir süre sohbet etti. Devamında ise İl müftü yardımcısı Selami Kurt tarafından okunan hatimlerin duası yapıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Kazım Güzel, “’Değerli kardeşlerim ne mutlu sabahın bu seher vaktinde Yüce Allah’ın davetine icabet ederek O’nun ikramından nasibini alanlara. Sabah namazı vakti, insanların ihtiyaçlarını temin için yeryüzüne dağılmaya başlayıp, Allah’tan rızık talep ettikleri bereketli bir zamandır. Sabır ve arınma dileğiyle Rabbimizin davetine icabet ederek, ayeti kerimede belirtildiği gibi şahitli sabah namazını cemaatle eda etmenin bahtiyarlığını yaşadık. Cenab-ı Mevla namazla ruhumuzu, Kur'an'la gönlümüzü arındırıp şifalandırdı. Cemaatle birlikte namazımızı eda ederken okunan ayetlerle Rabbimizle konuşuruz. Okunan ayetler de kelime-i tevhitle kemale kavuşabilmenin coşkusunu ve idrakini yaşadık. Yaşama amacımıza uygun olarak en güzel nimetlerle bizi tezyin eden Rabbimize hamd ettik.  

Müftü Güzel konuşmasına şöyle devam etti: ‘’ Cami, dinin en temel kurumsal yapısı olarak toplumda ortak bir şuurun oluşmasına önemli katkılar sağlayan bir müessesedir. Toplumun her kesiminden insanın herhangi bir ayrıma gitmeden bir araya geldikleri, kaynaştıkları, aynı heyecanı yaşadıkları, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının doruk noktasına ulaştığı kutsal bir mekândır. Müslüman kimliğinin oluşmasında önemli bir rolü olan camiler, geçmişten günümüze dini, sosyal ve kültürel bakımdan toplumu besleyen ve güçlendiren can damarları mesabesindedir.’’ dedi.

Müftü Güzel, sabahın bu bereketli vaktinde camiye gelen tüm cemaate teşekkür etti.

Yoğun ilginin olduğu sabah namazı buluşmasına Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün yanı sıra özellikle genç kardeşlerimiz, üniversite öğrencileri, hanım kardeşlerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan ikramların ardından program sona erdi.

Milletvekili Mustafa Açıkgöz programla ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni Güne Bismillah 

Şehrimizin manevi kalbi, ecdadın göz nuru, birlikteliğimiz simgesi Kurşunlu Camimizde sabah namazıyla diriliş… " İfadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *