Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Milletvekili Nazım Maviş’ten Nevü Rektörü Aktekin’e Ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevi ile birlikte Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olan Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih A…

Milletvekili Nazım Maviş’ten Nevü Rektörü Aktekin’e Ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevi ile birlikte Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olan Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Sinop Milletvekili Nazım Maviş’i makamında ağırlayan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin Nevşehirli hayırseverlerin büyük destekleriyle Merkez Damat İbrahim Paşa yerleşkesi başta olmak üzere 7 ilçede 9 fakülte, 9 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 2 yüksekokul ve 17 araştırma merkezi bulunan üniversite hakkında Milletvekili Nazım Maviş’e bilgi verdi. Aktekin ayrıca üniversite olarak nitelikli akademik ve idari personel ile birlikte bulundukları şehrin ve bölgenin turizm, sanayi, tarım ve diğer sahip olduğu değerleriyle gelişip kalkınmasına yönelik yürüttükleri ikili işbirliklerine ve çalışmalara değindi.

NEVÜ Rektörü Aktekin’e yeni görevleriyle birlikte başarılı çalışmalarının devamı temennisinde bulunan Milletvekili Nazım Maviş, daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nda Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü gibi devletin üst düzeyinde yürüttüğü görevlerinde başarılı ve güzel çalışmalara imza atan Prof. Dr. Semih Aktekin’in, eğitim bürokrasisindeki bu tecrübelerini Rektörlük göreviyle birlikte başta üniversite olmak üzere bulunduğu şehrin ve bölgenin kalkınmasına önemli bir kazanım olarak aktaracağına inancının tam olduğunu söyledi.      

Nevşehir halkının üniversitesini sahiplenerek bugünlere gelmesinde göstermiş oldukları birlikteliğin de örnek olacak bir girişim olduğunu sözlerine ekleyen Milletvekili Nazım Memiş, üniversitenin bu sahiplenme karşısında bölgenin değerlerine sahip çıkarak yürüttüğü bilimsel, akademik, kültürel ve diğer çalışmalarının da kayda değer olduğunu söyledi. Milletvekili Nazım Maviş, bundan sonra da yürütecekleri her türlü çalışmada Rektör Aktekin ve üniversitenin yanında olacaklarını belirtti.  

Milletvekili Nazım Maviş Kimdir?

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezonu olan Sinop Milletvekili Nazım Maviş, yüksek lisansını, "Türk Siyasal Yaşamında Millî Görüşün Doğuşu: MNP" konulu teziyle Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında tamamladı. Doktorasını, "1990 Sonrası İslamcılığın Değişen Siyasal Dili" konulu teziyle Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında tamamlayarak Doktor unvanını alan Nazım Maviş,  1999 yılında eğitim sektöründe ticari faaliyetlerine başladı.

Çözüm Dergisi Dershaneleri, eğitim yayıncılığı alanında faaliyet gösteren Çözüm Yayınları, Martı Yayınları, Eğitim Vadisi Yayınları ve Türkiye genelinde yaygın şubeleri de bulunan Çözüm Kolejlerinin kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olan Nazım Maviş, Millî Gençlik Vakfı Ankara Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı, Birlik Vakfı Ankara Şube Başkan Yardımcılığı ve MÜSİAD Ankara Şubesi Eğitim ve Danışmanlık Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) üyesi de olan Nazım Maviş, AK Parti 5. Olağan Kongresinde MKYK Yedek Üyeliğine seçilerek AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. AK Parti Siyaset Akademisinde" Demokrasi ve İnsan Hakları" ve " Deneyim ve Vizyon Paylaşımı" dersleri verdi. "Millî Görüşün Doğuşu: MNP", İslamcılığın Değişen Dili 1990'lı Yıllar ve Siyaset ve İslamcılığın Serüveni adlı yayımlanmış üç kitabı bulunan Nazım Maviş, Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisinde madde yazarlığı yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayımlandı.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen ve 26. İla 27. Dönemde Sinop Milletvekili seçilen Nazım Maviş, Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Millî Savunma Komisyonu Üyeliği yaptı.


Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *