Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Nevşehir İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kurslarında Görev Alacak Personele Yönelik Yaz Kur’an Kursu Eğitim Seminerleri Düzenledi

Nevşehir İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kurslarında Görev Alacak Personele Yönelik "Yaz Kur’an Kursu Eğitim Seminerleri" Düzenledi.

Nevşehir İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kurslarında Görev Alacak Personele Yönelik Yaz Kur’an Kursu Eğitim Seminerleri Düzenledi

Nevşehir İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kurslarında Görev Alacak Personele Yönelik "Yaz Kur’an Kursu Eğitim Seminerleri" Düzenledi.

Yaz Kur’an kurslarının daha etkin ve verimli olması amacıyla yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik mahallinde hizmet içi eğitim seminerleri gerçekleştirildi.

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında yaz Kur’an kurslarının daha etkin ve verimli olması amacıyla yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi.

Seminerlerde, Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları çerçevesinde, Yaz Kur'an Kurslarına kayıtların nasıl yapılacağı, 2022 Yılı Yaz Kur’an Kursu Raporları sonucunda yapılacak eğitimin niteliğinin ve niceliğinin artırılması için nasıl faaliyetler yapılabileceği, eğitim öğretimde ne gibi program ve materyallerden istifade edilebileceği, Sınıf yönetimi, Din Eğitiminde Pedagojik İlkeler, Çocuk ve Gençlerle Etkili İletişim, İlk Yardım, Masal anlatımı ve drama gibi birçok konu başlığı altında sunumlar yapıldı.

İl müftülüğü Ek Hizmet Binası ve Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda iki ayrı oturumda gerçekleştirilen seminerler okunan Kur’an-ı kerimin ardından İl Müftüsü Kazım Güzel'in açılış ve selamlama konuşması ile başladı.

Daha sonra yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik seminerlerde İl Müftü Yardımcısı Selami Kurt tarafından “2023 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları’’ ve Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan hizmet içi eğitim seminerine katılan Rehber Öğreticiler İmam-Hatip Mustafa Akgüneş ve Kur’an Kursu Öğreticisi Sümeyra Karadeniz tarafından 2023 Yılı Yaz Kur'an Kursları Hizmet İçi Seminer Programında yer alan konularda sunumlar gerçekleştirildi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *