Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Nevşehir Ülkü Ocakları Doğaya Yem Bıraktı

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından havaların özellikle gece saatlerinde soğuduğu şu günlerde doğaya yaban hayatı için yem bırakılıyor.Nevşehir’in en aktif ve en başarılı teşkilatı Ülkü Ocakları faaliyetlerine dur durak bilm…

Nevşehir Ülkü Ocakları Doğaya Yem Bıraktı

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından havaların özellikle gece saatlerinde soğuduğu şu günlerde doğaya yaban hayatı için yem bırakılıyor.

Nevşehir’in en aktif ve en başarılı teşkilatı Ülkü Ocakları faaliyetlerine dur durak bilmeden devam ediyor. Gece sıcaklıklarının düştüğü şu günlerde sokak hayvanlarının aç kalmaması için doğaya yem bırakma çalışması yaptı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, her yıl kış mevsimine girildiğinde ve kış mevsimin içerisinde doğadaki canlıların yaşamlarına devam edebilmeleri için yem bırakma faaliyeti yapıyoruz. Bu yılda özellikle gece saatlerinde havaların soğuduğu şu günlerde bu faaliyetimize yeniden başladık. Ekip arkadaşlarım şehrin farklı noktalarına dağılarak hayvanlar için doğaya yem bıraktı. Anadolu’nun manevi fatihlerinden Yunus Emre’nin ‘Yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ anlayışını düstur edinerek tüm hemşerilerimiz bu hassasiyete ortak olmaya çağırıyoruz. Kuruyan, israf olan ekmeklerimizi doğada ki canlılar ile paylaşarak bir canı daha yaşatmak için gayret edelim.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *