Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

NEVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi’ne Profesör Ataması Yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’na profesör ataması yapıldı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün üst yönetim organ…

NEVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi’ne Profesör Ataması Yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’na profesör ataması yapıldı.

 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün üst yönetim organı olan ve NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin başkanlığında gerçekleştirilen yılın 7’nci Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı Profesör kadrosuna başvuran Doç. Dr. Zübeyde Kumbıçak’ın Profesör olarak ataması yapıldı.

 

NEVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’na Profesör olarak ataması yapılan Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak’a yeni unvanlarının hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, kendilerine başarılı çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

 

Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak 

 

Gazi Üniversitesi, Kırşehir Eğitim Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olan Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak, Gaziantep Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. doktora öğreniminin laboratuvar çalışmalarını Çekya’da bulunan Charles Üniversitesi, Genetik ve Mikrobiyoloji Bölümü’nde gerçekleştirdi.

 

Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak, 2001-2010 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak, 2011-2013 yılları arasında Nevşehir Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak, 2013-2015 yılları arasında NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmıştır. 2015 yılında Doçent unvanını alarak aynı bölümde Doçent olarak görev yapmıştır.

 

Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak’ın başlıca çalışma alanını sitogenetik araştırmalar oluşturmaktadır. Prof. Dr. Zübeyde Kumbıçak’ın bu kapsamda omurgasız hayvanlar şubesine ait araknitler üzerine kromozomal yapı ve eşey sistemlerin belirlenmesini konu alan yayınlanmış çok sayıda uluslararası ve ulusal makalesi ile uluslararası ve ulusal kongrelerde sunulmuş bildirisi bulunmaktadır.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *