Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

NEVÜ’den '2024 Akademik Projeler Günü ve Akademik Performans Ödül Töreni'

NEVÜ’den '2024 Akademik Projeler Günü ve Akademik Performans Ödül Töreni'

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından,‘2024 Akademik Projeler Günü ve Akademik Performans Ödül Töreni’  düzenlendi.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda düzenlenen programa; Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Özlem Fındık, Prof. Dr. Mutluhan Akın ve Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç ve Prof. Dr. Adem Çatak, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)  projeleri ile her türlü yayınları önemsediklerini ve desteklediklerini söyledi.

Aktekin, “Devletimizin ve Yüksek Öğretim Kurulumuzun (YÖK) üniversitelerden önemli beklentileri bulunmakta ve biz de Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak bu beklentiler ve stratejik hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarılı proje ve çalışmayı gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne siz değerli akademisyenlerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yansıra ulusal ve uluslararası düzeyde Ar-Ge çalışmalarını da en etkin ve verimli şekilde destekledik, desteklemeye devam ediyoruz. 

Bu kapsamda da gerek Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, gerekse üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimimiz, İhtisaslaşma Koordinatörlüğümüz ve Kapadokya Teknopark bünyesinde faaliyette bulunan Teknoloji Transfer Ofisimiz aracılığı ile proje fikri arayışında olan, bir proje fikrine sahip olan ve hangi proje desteğine başvuracağına karar verememiş olan, proje hazırlayan ve proje önerisi üzerinde destek ihtiyacı olan, projesi reddedilmiş ve revizyon yapmak isteyen, patent başvurusu yapmak isteyen, projesine ortak arayan kısacası proje ve patent konularında destek ihtiyacı olan tüm akademisyenlerimize ve öğrencilerimize birebir destekler sunuyoruz.

Üniversite olarak burada en önemli amaçlarımızdan bir tanesi de yürütülen akademik çalışmaların toplum yararına ekonomik değerlere dönüşmesini sağlayacak, bilimsel ilerlemeye katkı sunacak düzeyde olmalarını temin etmek ve araştırmaların sayı ve kalitesini artırmaktır.

Bu vesileyle 2023 yılında en çok atıf alan,  uluslararası indeksli dergilerde en çok yayın yapan, en çok BAP projesi yürüten, TÜBİTAK projesi tamamlayan araştırmacılarımızı ve en çok sınai mülkiyet başvurusu yapan tüm araştırmacılarımızı şahsım ve üniversitem adına bir kez daha tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Rektör Aktekin’in konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın üniversitenin güncel proje durumu ve 2024 yılı çalışma planı, Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı Öğr. Gör. Ekrem Aydın TÜBİTAK destekleri ve Spor Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreteri Halil Güvenç BAP ve İhtisaslaşma Proje destekleri hakkında bilgilendirme sunumunda bulundu.

Program, Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’in akademisyenlere teşekkür belgelerini vermeleri ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

2023 Yılında En Çok Atıf Alan Araştırmacılar

Doç. Dr. Bekir Bora DEDEOĞLU

Prof. Dr. Ersan KABALCI

Doç. Dr. Mehmet ŞENOL

Prof. Dr. Seydi Battal Gazi KARAKOÇ

Doç. Dr. Ebubekir KAYA

Doç. Dr. Mehmet YEŞİLBUDAK

Doç. Dr. Cevahir ALTINKAYNAK

Doç. Dr. Ozan ATSIZ

Prof. Dr. Şenay GÜNGÖR

Prof. Dr. Bayram DURBİLMEZ

2023 Yılında Uluslararası İndeksli Dergilerde En Çok Yayın Yapan Araştırmacılar

Prof. Dr. Erdoğan ÇİÇEK

Doç. Dr. Bekir Bora DEDEOĞLU

Doç. Dr. Sevil SUNGUR

Dr. Öğr. Üyesi Barış ERİÇOK

Prof. Dr. Seydi Battal Gazi KARAKOÇ

Prof. Dr. Sezer SORGUN

Doç. Dr. Gülden KÜÇÜKAKÇA ÇELİK

Doç. Dr. Kamuran ÖZDİL

Dr. Öğr. Üyesi Eda BALABAN VAROL

Prof. Dr. Yasin YAZLIK

Dr. Öğr. Üyesi Gülhan KÜÇÜK ÖZTÜRK

 En Çok BAP Projesi Yürüten Araştırmacılar

Prof. Dr. Zeliha LEBLEBİCİ

Prof. Dr. Serkan ŞAHİNKAYA

Prof. Dr. Sezen AKSÖZ

Prof. Dr. Şahlan ÖZTÜRK

Prof. Dr. Nesimi AKTAŞ

Doç. Dr. Kamil Emre GERÇEKASLAN

Prof. Dr. Cemal ÇARBOĞA

Prof. Dr. Erdoğan ÇİÇEK

Dr. Öğr. Üyesi Naşit İĞCİ

Prof. Dr. Zahide BAYER ÖZTÜRK

 2023 Yılı ve Öncesinde TÜBİTAK Projesi Tamamlayan Araştırmacılar

Prof. Dr. Şahlan ÖZTÜRK

Prof. Dr. Sezen AKSÖZ

Prof. Dr. Fatma KARİPCİN

Doç. Dr. Suat BAŞBUĞ

Prof. Dr. Recep KARA

Prof. Dr. Ali Kürşad GÖRÜR

Doç. Dr. Ayşe ORHAN

Doç. Dr. Hatice TOPCU

Doç. Dr. Sevil SUNGUR

Dr. Öğr. Üyesi Özkan BEYAZ

En Çok Sınai Mülkiyet Başvurusu Yapan Araştırmacılar 

Prof. Dr. Ali Kürşad GÖRÜR

Doç. Dr. Cem Okan ÖZER

Öğr. Gör. Orçun BAĞRA

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *