Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

NEVÜ’den Filistin Konulu Fotoğraf Sergisi

NEVÜ’den Filistin Konulu Fotoğraf Sergisi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü, İsrail’in Filistin’de uluslararası hukuka ve vicdani değerlere aykırı olarak uyguladığı zulme ve soykırıma dikkat çekmek için “Filistin” konulu fotoğraf sergisi açtı.

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye alanında İsrail’in Filistin ve Gazze’de sebep olduğu ölüm, yıkım ve insanların yaşadığı güçlüklerin İhlas Haber Ajansı (İHA) objektiflerine yansıyan fotoğraf karelerinin yer aldığı serginin açılışına; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, Genel Sekreter Yardımcısı Bünyamin Ergen, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İsmail Köse, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Serginin açılışını katılımcılar ile birlikte gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, üniversite olarak açtıkları sergi ile İsrail’in Filistin halkına yönelik uyguladığı soykırım ve zulme dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Öztürk, “Geçmiş tarihi zulüm ve soykırımla dolu olan İsrail çoluk-çocuk, sivil ve hasta demeden bu zulüm ile soykırımına Filistin’de devam ediyor. Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bu zulüm ve ölümlere Türkiye ve birkaç devletin dışında ne yazık ki gerek Birleşmiş Milletler gerekse diğer uluslararası kuruluşlar ile devletler gözlerini ve kulaklarını kapayarak adeta üç maymunu oynamaktalar.   

Tüm insanlık olarak ortak temennimiz ve dualarımız İsrail’in uluslararası hukuka ve vicdani değerlere aykırı olarak Filistin’de uyguladığı bu zulüm ve soykırımının biran önce son bulması ve Filistin’in özgür bir devlet olarak tüm dünyaca tanınmasıdır” dedi.

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye alanında açılan sergi, merkez ve ilçe kampüslerinde sergilenmeye devam edecek.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *