Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Öğrenciler Ders Kapsamında Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde

Öğrenciler Ders Kapsamında Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de eğitim gören öğrenciler, ‘Kapadokya Tarihi’ dersi kapsamında Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde incelemelerde bulundu.

 

NEVÜ, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşma üniversitesi olarak belirlenmesiyle birlikte öğrencilerin Kapadokya bölgesinin tarihi, kültürel ve doğal miraslarını yerinde incelemeleri ve bilgi edinmelerine yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Arş. Gör. Dr. Hasan Tuncer rehberliğinde üniversitenin farklı fakülte ve bölümlerinde eğitim gören öğrencilere yönelik Kapadokya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne teknik gezi düzenlendi.

 

Gezi kapsamında öğrenciler, tarihte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın en önemli yeraltı yerleşim alanları arasında yer alan Derinkuyu Yeraltı Şehri’nin tarihi, yapılış amacı, yerleşim ve yaşam alanları hakkında bilgilendirildi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
2 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *