Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Pınarbaşı, Kadınlara Sunulan İmkanların Arttırılması Toplumsal Gelişmede Önemli Rol Oynayacaktır

Pınarbaşı, Kadınlara sunulan imkanların arttırılması toplumsal gelişmede önemli rol oynayacaktır. Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (NEVESOB) Mehmet Pınarbaşı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Pınarbaşı, Kadınlara Sunulan İmkanların Arttırılması Toplumsal Gelişmede Önemli Rol Oynayacaktır

Pınarbaşı, Kadınlara sunulan imkanların arttırılması toplumsal gelişmede önemli rol oynayacaktır.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (NEVESOB) Mehmet Pınarbaşı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında Pınarbaşı " Yüzyıllar önce İslam Dininin Yüce Peygamberi Hazreti Muhammed (sav) Veda Hutbesinde, insanların birbirleri üzerinde olan haklarından ve özellikle de kadınların haklarından tarihi anlamda ilk kez resmi olarak bahsetmiş ve yaklaşık bin 400 yıl önce kadın hakları ile ilgili ilk yazılı kuralları oluşturmuştu. Yine 20. yüzyılın başında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı başta olmak üzere pek çok hakkı kanunlara dayandırarak verirken, bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine de ilham kaynağı olmuştur. 

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden "Cennet annelerin ayakları altındadır" Hadis-i Şerifine mazhar olan kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Bu nedenle kadınlarımıza sunulan imkanların arttırılmasının toplumsal huzur, barış ve gelişmede önemli rol oynayacağına inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizde faaliyet gösteren 2197 kadın esnaf ve sanatkarlarımız ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım" dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *