Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Pınarbaşı, ''Sanayi Sitesi Sorunu Kanayan Yaramız "

Pınarbaşı, ''Sanayi Sitesi Sorunu Kanayan Yaramız

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı yıllardır sürüncemede kalan Sanayi Sitesi sorunu hakkında bir basın açıklamasında bulundu.

 Açıklamasında Pınarbaşı, " Bilindiği üzere ilimiz merkezinde farklı tarihlerde faaliyete geçen Eski Sanayi Sitesi, Yeni Sanayi Sitesi, Lale Sanayi Sitesi ve Metal İş Sanayi Sitesi geçmişte ihtiyaçlara her ne kadar cevap verebilmiş olsa da esnaflarımızın çağın gereklerine ayak uydurabilmesi için gerekli olan teknolojileri uygulaması için fiziki mekan olarak yetersiz gelmektedir. Ayrıca esnaf ve sanatkar olmak isteyen kişiler için mevcut sanayilerde boş dükkan olmadığı için sanayimiz gelişip büyüyememektedir. İlimiz ekonomisi ile esnaf ve sanatkarının gelişimini engelleyen bu durumun önüne geçmek ve ilimizin yıllardır kanayan yarası haline gelen Yeni Sanayi Sitesinin yapımı için sanayi Oda Başkanlıkları olarak yıllardır mücadele vermekteyiz. 

2014 yılında gündeme gelen Yeni Sanayi Sitesi yapımı fikri kapsamında 2017 yılında o zaman ki yöneticilerle Toplu Konut İdaresi arasında protokol imzalanmış daha sonra 18’inci madde uygulaması yapılmadığı için süreç boşlukta kalmış, para yatıran esnaf ve sanatkarların TOKİ tarafından paraları iade edilmiş akabinde ki yıllarda sanayi alanı olarak levha dikilmiş ve bir süre sonra sökülmüştür. Kısacası dokuz yıl sürüncemede geçmiştir.

Gelmiş olduğumuz noktada Nevşehir Belediyesinden süreçle ilgili aldığımız yazılı bilgide, Sümer Mahallesi sınırları içerisinde belirli bir yerin sanayi alanı olarak imar planında ayrıldığı ve 3194 sayılı İmar Kanununun 18’inci madde uygulaması tamamlanarak parselasyon işleminin tescilinin yapıldığı bildirilmektedir. 

Şahsım ve temsil ettiğim esnaf ve sanatkarlar adına yıllardır vermiş olduğumuz mücadelenin hayırla sonuçlanması, esnaf ve sanatkarlarımızın kanayan yarası olan sanayi sitesi ihtiyacının artık çözüme kavuşturulması hiçbir şekilde ertelenemeyecek ve yapacağız denilerek belirsizliğe tekrar sürüklenemeyecek şehrimizin en önemli sorunlarından birisidir.

 Bu kapsamda Siyasilerimiz ve Belediyemizle birlikte bu sorunun ivedi bir şekilde çözülmesi için elimizi taşın altına koymaya dün olduğu gibi bugünde esnaf ve sanatkarlar olarak bizler her zaman hazırız. Artık Sanayi Sitesi sorununu çözüme kavuşturarak, ilimiz için başka ne yapabiliriz onu konuşalım” dedi.     

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *