Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

TES Başkanı Urgenç; Biz Gücümüzü Eğitim Çalışanlarından Alıyoruz

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube yıl sonu değerlendirme ve istişare toplantısını gerçekleştirdi.

TES Başkanı Urgenç; Biz Gücümüzü Eğitim Çalışanlarından Alıyoruz

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube yıl sonu değerlendirme ve istişare toplantısını gerçekleştirdi.

TES Nevşehir şubesi İl başkanı Tayfur Urgenç başkanlığında İl yönetimi-ilçe yönetimleri- Üniversite yönetimi- Kadın Komisyon başkanlığından oluşan heyetle yıl sonu değerlendirme ve istişare toplantısını şube binasında gerçekleştirdi.

Başkan Urgenç; Türk Eğitim Sen'i 2140 üye ile yetkili sendika yapan her bir üyemize siz kıymetli yöneticilerimizin nezdinde her bir uç beyimize teşekkür ediyorum. Türk Eğitim Sen hak arama mücadelesinde çalışanların sosyo ekonomik yaşam standartlarını yükseltmek için sendikal mücadelesinde yeni bir sorumluluk daha alarak yoluna devam etmektedir. Her şeyden önce eğitim çalışanlarının problemlerinin çözülmesi için tüm gücüyle seferber olmuştur. Biz gücümüzü eğitim çalışanlarından alıyoruz. İfadelerini kullandı.

Başkan Urgenç konuşmasının devamında Meslek kanunu, en düşük devlet memuru maaşının 22.000 açıklanması ve temmuz ayı toplu sözleşme süreci ile ilgili sendikanın düşüncesini, memurların, aşçıların ve hizmetlilerin özlük ve mali hakları, Nevü'de ki gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Cumartesi günü gerçekleştirilecek Güvercinlik vadisi yürüyüşüne eğitim çalışanlarını davet etti. Ayrıca yapılacak kültürel ve sosyal faaliyetlerle ilgili bilgi vererek önerileri aldı. Ayrıca her bir eğitim çalışanlarının şube başkanı olarak şahsıma, yönetim kuruluna telefon ve sosyal medya üzerinden ulaşarak sendikal önerileri yapabileceklerini sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgili fikirlerini iletebileceklerini belirtti.

Urgenç ayrıca eğitimci yazar Aydın Adaklı ile "İnsan Tanıma Sanatı" adlı bir etkinlik gerçekleştireceklerini, Eylül ayı ile birlikte de aylık faaliyetlerin devam edeceğini belirtti. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda da yurt içi ve yurt içi gezi organizasyonları yapacaklarını açıkladı.

Toplantının son bölümünde yönetim kurulu üyeleri sendikal faaliyetlere ışık tutması için düşünce ve görüşlerini paylaştılar. Katılımlarından dolayı tüm yöneticilere teşekkür eden Başkan Urgenç inşallah Türk Eğitim Sen bayrağını bir ileriye yeni burçlara hep birlikte taşıyacağız dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *