Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Türk Eğitim Sen İlçe Yönetim Kurulları Toplantısı Avanos'ta Başladı

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi il, ilçe, okul temsilcileri, kadın komisyon toplantılarına salgın sürecinden dolayı ara vermişti. Maske-Mesafe-Hijyen kuralları doğrultusunda sendika binası ve terasında Avanos ilçesi ile yeniden başl…

Türk Eğitim Sen İlçe Yönetim Kurulları Toplantısı Avanos'ta Başladı

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi il, ilçe, okul temsilcileri, kadın komisyon toplantılarına salgın sürecinden dolayı ara vermişti. Maske-Mesafe-Hijyen kuralları doğrultusunda sendika binası ve terasında Avanos ilçesi ile yeniden başladı.
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İlçe yönetim kurulları istişare toplantısına Avanos ilçesi başladı. Şube başkanı Tayfur URGENÇ yaptığı konuşmada Türk Eğitim Sen Türkiye’nin kurucusu, kurucu değerlerine ve kuruluş felsefesine bağlı üyeleriyle güçlü bir şekilde geleceğe emin adımlarla yürüyor. Her geçen gün ailemiz büyüyor. Bu doğrultuda sendikamıza sahip çıkarak destek veren her bir kardeşimize, eğitim emekçisine teşekkür ediyorum. Bugün salgının etkisini en aza indirmek için ülkemizin geleceğine, çocuklarımıza sahip çıkan emek veren her bir eğitim çalışanına, öğretmenlerimize müteşekkirim. Eğitim çalışanları son yıllarda ekonomik olarak ciddi kayıp içerisindeler ve alım güçleri düştü. Özellikle yaşanan enflasyon ve yöneticiler tarafından kabul edilmeyen ekonomik krizin olumsuz etkisi neticesinde eğitimcilerin tenceresi boş kaynamaktadır. %3.5’lara mahkum edilen eğitim çalışanları ek zam istemektedirler. Ayrıca Öğretmenliğin kariyer mesleği olmasına rağmen bunu görmezden gelen iş vereni, hükümeti uyarmak için tüm Türkiye genelinde imza kampanyası başlattık. Bu eyleme destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 26 Kasım gününe kadar imza kampanyamıza her bir eğitimci katılabilir. Dedi.  Başkan Urgenç; Salgın sürecinden dolayı sosyal ve kültürel faaliyetlere ara verildiğini belirtti. Ancak sosyal mesafe kuralları ölçüsünde birtakım faaliyetler planladıklarını belirterek Avanos ilçesinde yetkili sendika olan yönetim kurulunu ve üyelerini başkan Taner Durukan nezdinde kutlayarak teşekkür etti. Toplantı sendikal değerlendirme yapılarak, önümüzdeki süreçte yapılacak eylemsel ve hukuksal stratejiler belirlenerek sona erdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *