Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Ülkü Ocakları'ndan Takdir Edilecek Davranış

Nevşehir Ülkü Ocakları toplum yararına faaliyetlerini imza atmaya devam ediyor. Bu kez de Ülkücülerin konusunda hayvan koruma kanunu vardı. Bu konu hakkında insanları bilgilendirmek ve biraz olsun farkındalık oluşturabilmek adına bir ?…

Ülkü Ocakları'ndan Takdir Edilecek Davranış

Nevşehir Ülkü Ocakları toplum yararına faaliyetlerini imza atmaya devam ediyor. Bu kez de Ülkücülerin konusunda hayvan koruma kanunu vardı. Bu konu hakkında insanları bilgilendirmek ve biraz olsun farkındalık oluşturabilmek adına bir çalışma yapıldı.  

“Sokalar, sahipsiz hayvanların yaşam alanıdır. Beslenmelerine engel olmak, hayvanlara zarar vermek 5199 sayılı Hayvanları koruma kanunu gereğince cezai işleme tabidir” maddesi hatırlatılan el broşüründe Nevşehir Ülkü Ocakları önemli konulara dikkat çekti. 25 bin adet basımı yapılan ve şehrin dört bir yanına dağıtılan bu el broşürlerinde, “Yasaları ve kuralları koyanlarda insanlar ve her şeyden önemlisi insan vicdanıdır. Bu milletin gelişmişliğinin en iyi göstergesi sahipsiz hayvanlarına davranışlarıdır.” yazıldı.

Yapılan bu çalışma il genelinde büyük takdir topladı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *