Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Vali Ali Fidan'ın Ramazan Ayı Mesajı

Vali Ali Fidan'ın Ramazan Ayı Mesajı

Kıymetli Hemşehrilerim,

Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı, 11 ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında kıymetli bir yeri vardır. Çünkü Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan; gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmeyi, dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi, sabretmeyi, bağışlamayı, yardımlaşmayı, her şeyden önemlisi sevgi, hoşgörü, şefkat, iyilik ve merhamet gibi duyguları en derinden yaşandığı müstesna bir aydır. 

Bu mübarek ayda bizlere düşen görev, yardımlaşma ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.

Büyük bir manevi değere sahip olan Ramazan ayında, yetimleri, düşkünleri ve yaşlıları, büyüklerimizi, şehit ailelerimizi, gazilerimizi, hasta ve ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek, onları hatırlamak, acılarını paylaşmak hepimizin insani görevi olup, sıcak ilgi ve şefkatimizi onlara hissettirmek en önemli sorumluluklarımız arasındadır.

Zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, yoksul kardeşlerimizin yaralarını sarmak milletimizin birliğini ve dirliğini daha da güçlendirecek ve sarsılmaz kılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, aynı sofranın etrafında buluşacağımız bugünlerimizin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyor, Ramazan ayının ülkemize, milletimize, tüm İslam lemi ‘ne ve Nevşehirli hemşehrilerimize huzur, barış, esenlik ve hayırlar getirmesini diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *