Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Vekil Sarıaslan İsyan Etti! Bu Yol Bir Haftada Bu Hale Geldi

Vekil Sarıaslan İsyan Etti! Bu Yol Bir Haftada Bu Hale Geldi

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya Bölgesindeki yol ihtiyacını karşılamak amacıyla İl Özel İdaresi destekleriyle yaptırılan Göreme-Ortahisar yolu 19 Aralık’ta açılmıştı. 

Kapadokya Bölgesinde artan turizm yoğunluğuna alternatif olarak yapılan Göreme-Ortahisar yolu 2. 200 metre uzunluğunda ve ortalama 11 metre genişliğinde olup, toplam maliyeti 21.650.000,00 TL olan yolda ilk günlerden hasar meydana geldi. 

Nevşehir il özel idare tarafından yoldaki hasar hakkında yapılan açıklamada kısmi bozulmaların beklenildiği ifade ediliyor. 

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan bizzat Göreme-Ortahisar yoluna giderek video çekti. 

Milletvekili Sarıaslan: "Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yaptırılan Göreme - Ortahisar yeni yolunu yerinde inceledim. Meydana gelen bozulmalar gün gibi ortada, yolu kullanan vatandaşlarımız ise adeta isyan etti." İfadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi
23 Aralık 2022 23:12

Her yerde söyledim burda da söylüyorum bu işin AKP si CHP si olarak bakmayın olaya O yol için milyonlarca TL para harcandı o para milletin parası ve milletin vekili bunun hesabını soruyor ????????

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *