Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

NEVÜ Meslek Yüksekokulu'ndan Blokbims Entegre Tesislerine Teknik Gezi

NEVÜ Meslek Yüksekokulu'ndan Blokbims Entegre Tesislerine Teknik Gezi …

NEVÜ Meslek Yüksekokulu'ndan Blokbims Entegre Tesislerine Teknik Gezi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı, Elektronik ve Otomasyon Bölümü Kontrol ve Otomasyon Programı öğrencilerine yönelik, Blokbims Entegre Tesislerine teknik gezi düzenlendi.

NEVÜ MYO Öğretim Görevlileri Yunus Kara, Hilal Başal ve Ayberk Calpbinici eşliğinde öğrencilere yönelik Blokbims Entegre Tesislerine düzenlenen teknik geziyle, öğrencilere eğitim sonrası iş hayatlarında kendilerine yardımcı olacak yararlı bilgilerin aktarılması amaçlandı. Bu kapsamda Blokbims Entegre Tesisleri bünyesinde bulunan bimsin ocaktan çıkartılmasından üretim aşamasına kadar geçirdiği evreler ve blokbims yapım aşamaları, 3.000 KW/h güneş enerji santrali ve bobinajhane yerinde incelenerek yetkililerden bilgi alındı.

Düzenlenen teknik gezinin öğrenciler için önemine değinen MYO öğretim üyeleri, teknik gezinin düzenlenmesine destek olan Blokbims Akademi Blokbims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş’a, gezi esnasında değerli bilgilerini öğrenciler ile paylaşan Blokbims Akademi Koordinatörü Metin Akdağlı’ya, Makine Mühendisi Gökhan Altuntaş’a ve Enerji Danışmanı Mustafa Koç’a teşekkürlerini sundular.

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *