Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Ürgüp Ve Köylerinde Arpa Ve Buğday Hasadı Başladı

Ürgüp Ve Köylerinde Arpa Ve Buğday Hasadı Başladı

Ürgüp ve köylerinde arpa ve buğday hasadı başladı. 

Aksalur mahallemizde, Başdere yavaş mevkiinde, Sarıyazı bölgesinde ve çeşitli bölgelerde hasat başladı.

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı, “Bu yıl çiftçimiz sürekli fiyatı artan yem, tohum, gübre ve mazota rağmen zor şartlarda üretimlerini sürdürmeye çalışıyorlar. Allah tarafından çok güzel yağışlarımız oldu verime artı etki etti, inşallah her yıl bereketli bir sezon geçiririz. Bir diğer konu ise fiyatların açıklanan hububat fiyatlarının altına asla düşülmemelidir. Üreticilerimizden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda açıklanan rakamların altında fiyatlar teklif edildiği iddia edildi. Üretici olmazsa kimse para kazanamaz üreticilerimizi lütfen koruyalım. İlgili birimlere konuları aktardık inşallah faydalı olur. 

Arazide hasadı yapılacak olan arpa, buğday tarlaları yanında, yakınında sigara içmeyelim, ateş yakmayalım, izmarit atmayalım. Bir yıllık emeklerimizi beş dakika da yok etmeyelim. Çiftçimizin bir yıl gözüne baktığı ürünlerini yangınla heba etmeyelim yazıktır günahtır. Bu yılın bereketli, bol kazançlı, kazasız ve belasız geçmesini temenni ediyoruz’ dedi. 

Başdere Köyü muhtarımız Bünyamin Uluçay, Aksalur mahallesi çiftçimiz Ferhat Bozdemir ve Akköy çiftçilerimizden Bekir Çalışkan fiyatların düşük olmamasını, verimliliğin bu yılki yağışların etkisi ile maşallah çok güzel olduğunu, üretmekten dolayı mutlu olduklarını, Ülkemiz içinde üretimin artmasının ekonomide güçlenmemize sebep olacağını belirterek bütün üreticilere bereketli bir hasat yılı dilediler.

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *