Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Yaz Kur'an Kursları Tüm Camilerde ve Kur’an Kurslarında Başladı...

“Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” temasıyla Yaz Kur’an kursları eğitime-öğretime 03 Temmuz 2023 Pazartesi günü tüm yurtta başladı.

Yaz Kur'an Kursları Tüm Camilerde ve Kur’an Kurslarında Başladı...

“Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” temasıyla Yaz Kur’an kursları eğitime-öğretime 03 Temmuz 2023 Pazartesi günü tüm yurtta başladı.

“Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” çağrısıyla şehirlerin kalbi, hayatın merkezi, birlik ve beraberliğimizin sembolü camilerimizde ve ilim, hikmet ve irfan yuvası Kur’an kurslarımızda Yaz Kur’an kursları eğitim-öğretime tüm yurtta olduğu gibi 03 Temmuz 2023 Pazartesi günü Nevşehir’deki tüm cami ve Kur’an kurslarında başladı.

Her yıl binlerce çocuğun ve gencin Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, Nevşehir’deki tüm camiler ile Kur’an kurslarında eğitim öğretim başladı. Kur'an-ı kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur'an kurslarında, Kur’an-ı Kerim okumak, anlamını öğrenmek, din eğitimi almak isteyen çocuk ve gençlerimiz; Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretimi yanında, milli birlik ve beraberlik bilincinin geliştirilmesi, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlendirilmesi, vatan, millet, bayrak, şehitlik, gazilik gibi milli ve manevi değerlerin özümsetilmesi, bir arada yaşama ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi gibi değerlerin kazandırılmasının amaçlandığı Yaz Kur’an Kursları Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi faaliyetleri bağlamında, tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'de de başladı.Halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı Yaz Kur'an Kurslarına her yıl binlerce çocuk ve genç kayıt oluyor.

Bu yıl da çocuklarını Yaz Kur'an kurslarına göndermek isteyen anne-babalar için başvurular, 19 Haziran-10 Temmuz 2023 tarihleri arasında cami ve Kur’an kurslarına yapılacaktır. Ders açılan cami ve kurs bilgileri vatandaşlar tarafından https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/KurumDisi/AcilanKurslarListesi.aspx adresinden görüntülenebilecektir.

Kurslara kimler kayıt olabiliyor? 

Yaz Kur'an Kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt olabilecek. Yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir'de de 03 Temmuz Pazartesi başlayan Yaz Kur'an kursları 11 Ağustos 2023 Cuma günü sona erecek.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *